Uživatel nepřihlášen
Sandbox
RSS kanál blogu
Píše: JakER - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Sandbox

Scaletta, Vito Scaletta

Sobota 16.10.2010 10:44 - Autor: JakER
To se mi líbí

Scaletta, Vito ScalettaV poslední době se na blozích s recenzemi na Mafii II doslova roztrhl pytel, tak nesmíme zůstat pozadu. A co by to bylo vůbec za Sandbox aniž by jsme se o Mafii II nezmínili? To nevím, ale raději nebudu otálet.

Není tomu tak dávno co se k netrpělivým sandboxovým hráčům dostalo pokráčování dnes již legendární Mafie. Tak pojďme na to!

Scaletta, Vito Scaletta!

Určitě v dnešní době již nikomu nemusím připomínat jméno jako je Tommy Angelo. Ovšem jak je na tom jeho nástupce, Vito Scaletta?

Vito je velmi charismatický muž se kterým si projdeme celé Empire Bay.

Do Empire Bay emigrovala jeho rodina ze Sicílie když byl Vito malý kluk. Vitův otec bohužel holdoval alkoholu až nadmíru a skonal. To na Vita nemělo zrovna nejlepší dopad.

S jeho nejlepším přítelem Joem Barbarou prováděli nemalé lumpáry když ovšem jednou Vita chytili. Hra se odehrává ve 40. až 50. letech, kdy světem otřásá 2. světová válka a Vito je tedy odveden na frontu. Na Sicílii.

Právě na Sicílii poprvé okusíte jaké to je být Vito, Vito Scaletta.

S touto dvojkou zažijete vzestup, pád, zklamání, výhru, zradu... prostě vše. Jen ne nudu
S touto dvojkou zažijete vzestup, pád, zklamání, výhru, zradu... prostě vše. Jen ne nudu

New York? Chicago? Detroit? Ne, Empire Bay!

Základní uvedení máme zasebou a je na čase představit místo kde se celý příběh bude odehrávat.

Empire Bay! Fiktivní město (rozhledlé přibližně na 16ti kilometrech čtverečních) na základě New Yorku, Chicaga, Detroitu, Los Angeles či San Francisca. Všechna tyto jmenovaná města byla ve 40. až 50. letech symbolem Spojených států. Amerikanismu. Dnes známý styl života spíše jako "Americký sen". Město na vás dýchá hustou atmosféru plnou nejisté budoucnosti. Všude jsou verbovací billboardy upozorňující na hrozbu z Evropy. Z rádia a novin na vás každým dnem útočí žhavé informace z fronty.

Město sice není tak rozlelé zato je velice různorodé. Přístavní čtvrti které žijí. Dělníci, gigantické lodě. Vše je velice autentické.

Čínská čtvrť, Italská čtvrť. Vše vám bude připadat velice přirozené a budete z toho cítit i historii města.

Paprsky odrážející se o industriální Ameriku 50. let
Paprsky odrážející se o industriální Ameriku 50. let
Empire Bay probíjející se skrz hustý dým každodeního života
Empire Bay probíjející se skrz hustý dým každodeního života

Příběh

Jak si již někdo z vás všiml, období se bude během hraní měnit.

Vito totiž poté co přijede z fronty díky zranění do Empire Bay (40. léta) se sejde s Joem.

Ten díky svým kontaktům dokázal zařídit, aby se Vitův stav "zhoršil" a na frontu už se nemusel vracet. Společně rozvinou tento příběh. Příběh zvráceného města pod nadvládou mafiánských bossů.

Ve městě panují tři rodiny: Clemente, Falcone a Vinci.

Vito se po pár prácičkách pro mafii dostane k soudu a rázem také do vězení. Zde se pro mě odehrávala asi nejzábavnější část příběhu, totiž život vězně.

Být vězněm v tak prohnilém městě jako je Empire Bay je velice náročné, jak na fyzičku, tak na psychiku (ne, že by to ve skutečných vězeních nebylo jiné, ale zde vám dozorci dají sakra znát kdo je tady pánem. Tehdy výraz "policejní brutalita" neznali.).

Po té co se dostanete z vězení, jako by jste vstoupili do jiného světa. Jste v 50. letech.

Auta podstoupila značných změn a to jak v designu, tak jízdních vlastnostech. Město je celé živější, barevnější a lidé ukazují co jsou zač. Nosí více pestré oblečení a už zmizelo pár věcí, které byly tehdy v normální konverzaci tabu. Ale hlavně, už nejste v zimě!

Příběh je velice spletitý a díky změně období (celkem tři části) je i pestrý a zajímavější.

Zažijete výstup na vrchol, ráznou zradu a následuje pád. Hra si přímo žádá o přísloví "Rychle nabyl, rychle pozbyl". Proto bych doporučil si hru zahrát, jestli chcete zažít opravdovou gangsterku jak má být. Vše je opravdu realistické. A to se kupodivu nezmiňuji o grafice, nýbrž o celkovém chování postav.

Grafika: pohlednější a detailnější. Sekání: bez nejmenšího zádrhelu
Grafika: pohlednější a detailnější. Sekání: bez nejmenšího zádrhelu
Osobně tento automobil jsem si zamiloval. Quicksilver Taxi Cab
Osobně tento automobil jsem si zamiloval. Quicksilver Taxi Cab

Tak jak to shrnout?

Ačkoliv Mafia II nevyužila celkový potenciál prvního dílu (možná právě díky DLC, do kterých je hra rozsekána), je to úctyhodný nástupce legendy jako je Mafia.

Při hře jsem se bavil až do poslední chvíle. Pro některé je sice až moc lineární, ovšem to v celkovém dojmu není úplně špatně. Hra vás díky lineárnosti vtáhne do příběhu téměř jako žádná jiná hra. A je vidět, že si s Mafií dali záležet. Vše je velice precizně udělané a u misí jsem nenarazil na stereotyp. Hra byla jednduše tak pestrá a dokonalá, že si zaslouží být ve vaší mechanice.

Sice si spousty lidí stěžuje, že se nepovedla, já si myslím, že je to tím, že si hru (ti co říkali, že se nepovedla) během hraní neužívali. Nezkoušeli přemýšlet co by se stalo kdyby to bylo takhle a takhle a nakonec došli ke stejnému závěru jako já. Mafia II je prostě Mafia II. Nic víc, nic míň. Je to zábava na několik hodin a rozhodně vás nebude nudit.

...
Délka: ...
Mafia 2 - SpikeTV VGA Awards Trailer
Kvalita videa »nízkástřední vysoká
Mafia 2 na PC, PS3, Xbox 360, Java Hodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
Mafia 2
» Více o hře
Líbí se mi
  • Příběh
  • Preciznost a detailnost
  • Hlášky
  • Vito Scaletta
Vadí mi
  • Stálé urážky od některých hráčů takového husarského kousku
  • Ořezanost hry do DLC
Verdikt: Ačkoliv si spousty lidí stěžuje, je to opravdu vyvedená hra. Bez chvilky nudy či stereotypu. Vito Scaletta je opradu charismatický hlavní hrdina a stejně také působí prostředí a celkový pohled na hru. Hru bych doporučil jak veteránům Mafie tak úplný neznalcům.
Tisk
Hodnocení:
( 6.7 / 49 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Scaletta, Vito Scaletta
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
zdenda    Já bych dal 10/10, nad míru spokojenzdendazdenda5236    5.7.2011 21:27 zdenda

Já bych dal 10/10, nad míru spokojen

joker1    právoplatný nástupce Mafie.... :-)joker1joker15246    6.3.2011 00:12 joker1

právoplatný nástupce Mafie.... :-)

koloděj    Proč tak nízké hodnocení? Vždyt je to dobrá recenze? ;-)kolodějkolodej3845    12.12.2010 16:11 koloděj

Proč tak nízké hodnocení? Vždyt je to dobrá recenze? ;-)

Radagabi    Přesně tak i přes nízké hodnocení MĚ M2 neuvěřitelně bavila.... Za tři dny jsem moc her prostě nedohrál...Radagabiradagabi1466    23.10.2010 23:26 Radagabi

Přesně tak i přes nízké hodnocení MĚ M2 neuvěřitelně bavila.... Za tři dny jsem moc her prostě nedohrál...

Raccon    Já to tak taky pochopil. :) Nebylo to špatný. No nehrálo to dost lidí, většina lidí v práci se na to stále chystá a oddaluje. Prostě pro ně mafie neznamená tolik jako pro mě. Ale to je jedno, tady na zingu to asi už všichni hráli.Racconraccon2993    18.10.2010 11:42 Raccon

Já to tak taky pochopil. :) Nebylo to špatný. No nehrálo to dost lidí, většina lidí v práci se na to stále chystá a oddaluje. Prostě pro ně mafie neznamená tolik jako pro mě. Ale to je jedno, tady na zingu to asi už všichni hráli.

JakER    Raccon: Asi tak. To že Henryho rozsekaj číňani nebyl ani tolik verdikt než vtip / stížnost :-) A to že pro někoho spoileruji? Prosím vás. Kdo to v dnešní době ještě nehrál?JakERjaker2265    17.10.2010 11:11 JakER

Raccon: Asi tak. To že Henryho rozsekaj číňani nebyl ani tolik verdikt než vtip / stížnost :-) A to že pro někoho spoileruji? Prosím vás. Kdo to v dnešní době ještě nehrál?

Raccon    No mě to taky štve... Je to škoda, ale člověka to nasere i v tý hře, a to je dobře.Racconraccon2993    17.10.2010 10:57 Raccon

No mě to taky štve... Je to škoda, ale člověka to nasere i v tý hře, a to je dobře.

Fildus    Souhlasim s JakERem.... Pravej profesionál si dává pozor na pusu a ví o čem mluví...Fildusfildus2600    16.10.2010 20:13 Fildus

Souhlasim s JakERem.... Pravej profesionál si dává pozor na pusu a ví o čem mluví...

JakER    Rainman, Raccon: V mínusu je to z jednoho jediného důvodu. prostě mě to štve. 8-) Playman: Považovat tohle za amatérismus je amatérismus. Nejdřív něco napiš ty a potom hodnoť OK? ;-)JakERjaker2265    16.10.2010 18:06 JakER

Rainman, Raccon: V mínusu je to z jednoho jediného důvodu. prostě mě to štve. 8-) Playman: Považovat tohle za amatérismus je amatérismus. Nejdřív něco napiš ty a potom hodnoť OK? ;-)

Playman    
-Že Henryho rozsekaj číňani : DÁVAT TOHLE DO VERDIKTU ? ! :-D To je ale amatérismus...
Playmanplayman62
    16.10.2010 16:39
Playman


-Že Henryho rozsekaj číňani : DÁVAT TOHLE DO VERDIKTU ? ! :-D To je ale amatérismus...

Raccon    No pokud to ještě nekdo nehrál a chystá se k tomu, tak asi nerad čte co se stane Henrymu, to je pravda. A že takový lidi znám.Racconraccon2993    16.10.2010 13:19 Raccon

No pokud to ještě nekdo nehrál a chystá se k tomu, tak asi nerad čte co se stane Henrymu, to je pravda. A že takový lidi znám.

Rainman    Osobně, bych do mínusu nepřidával tak detailní informace jako je Henryho smrt, přece jenom, je to jeden z nejlepších okamžiku hry.Rainmanrainman2443    16.10.2010 13:08 Rainman

Osobně, bych do mínusu nepřidával tak detailní informace jako je Henryho smrt, přece jenom, je to jeden z nejlepších okamžiku hry.

O autorovi blogu

JakER
JakER
Muž, Liberec, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem)

Umělec tělem i duší, grafik, designer, kreslíř a herní redaktor. Zakladatel Czen.cz Momentálně studuji Produktový design na SUPŠS Železný Brod.


Naleznete mě na:
Steam
Origin (CZJakER)
GameSpy Arena (JakER.Mendelcz)
Crysis 2 (JakERcz)
Battlefield Bad Company 2 (JakerCZ)

Založit herní BLOG

Spřátelené weby